preloader

ثبت شرکت

از جمله خدماتی که شرکت پویا پایش رهیافت برای مشتریان خود ارائه می نماید ثبت شرکت می باشد ، که برای این خدمت لازم می دانیم ابتدا با مفهوم شرکت آشنا بشویم و در ادامه با نحوه ثبت شرکت .
برای ثبت شرکت باید تعدادی از اشخاص دور هم جمع شوند و مجموعه ای را با هدف سود آوری تشکیل دهند و با آن مجموعه فعالیت های اقتصادی انجام دهند، نفعی ببرند و پس از کسر هزینه های انجام گرفته، سود باقیمانده را بین اشخاص تقسیم نمایند لذا  اولین قدم برای ثبت شرکت پیدا کردن شریک مناسب است.

پس از تعیین تعداد شرکا باید به این نکته توجه نمایید که حداقل تعداد شرکا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۲ نفر می باشد و شرکت سهامی خاص و عام به حداقل ۳ نفر برای ثبت نیاز است. پس به این نکته توجه نمایید که به تنهایی نمیتوان ثبت شرکتی انجام داد.حال پس از اینکه تعداد افراد را معین نمودید باید نوع شرکت خود را انتخاب نمایید که تیم پویا پایش با توجه به توانایی شرکا و موضوع در این امر شما را یاری و بهترین گزینه را معرفی مینماید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 بعد از انتخاب شرکای مناسب برای شرکت ، با توجه به اهداف اعضا در آینده، نوع فعالیت افراد و میزان مسئولیت هر یک از شرکا، باید قالب شرکت را نیز مشخص کنید بنابراین شما در گام بعدی باید موضوع اصلی فعالیت شرکت و مدت آن را با انتخاب گزینه‌ی محدود و نامحدود مشخص کنید و با شرکای خود در مورد موضوع و هدف شرکت صحبت کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.
در کل برای ثبت شرکت دو دسته داریم :
شرکت های تجاری و شرکت های های مدنی که در ادامه به توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه میکنیم با ما همراه باشید.

شرکت تجاری:

یکی از انواع شرکت می باشد که تحت قوانین تجارتی تشکیل می شود و هدف از ایجاد این دسته جلب سود و منفعت و تقسیم آن میان اعضا می باشد و کلیه ی فعالیت های شرکت پیرامون امور تجاری و بازرگانی شکل می گیرد.شرکت های از نوع تجاری خود به ۷ زیر شاخه تقسیم می شوند که ما آن ها اصلاحا به عنوان نوع شرکت می شناسیم.

۱ –  شرکت سهامی (مانند شرکت های سهامی خاص و عام)

۲ – شرکت با مسئولیت محدود

۳ –  شرکت تضامنی

۴ – شرکت مختلط غیر سهامی

۵ – شرکت مختلط سهامی

۶ – شرکت نسبی

۷ –  شرکت تعاونی تولید و مصرف

 

شرکت های مدنی:

نوعی از شرکت می باشد که از اجتماع مالکین متعدد در شی ء واحد به نحو اشاعه تشکیل می گردد و از در هم آمیختن سهم الشرکه ی نقدی و غیرنقدی افراد حقیقی و حقوقی به وجود می آید با این تفاوت که مالکیت سرمایه به شخصیت حقوقی شرکت انتقال نمیابد و هر شخص به طور جداگانه مالک سرمایه ی خود می باشد و امور به صورت مشارکتی اداره میگردد.

 

بعد از اینکه نوع اصلی شرکت رو انتخاب کردیم که معمولا شرکت ها از نوع تجاری می باشند حال باید با گروه های بیشتری از این نوع آشنا شویم با ما همراه باشید تا انواع این شرکت ها را توضیح دهیم .

شرکت با مسئولیت محدود : 

یکی از پرتعداد ترین و مشهور ترین نوع شرکت هایی که در ایران ثبت می شود از این نوع می باشد که حداقل با ۲ شریک قابلیت ثبت دارد. کسانی که قصد ثبت شرکت بازرگانی را دارند اقبال بیشتری به  شرکت مسئولیت محدود دارند . حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت ها یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مدت مسئولیت هیات مدیره در شرکت مسئولیت محدود، نامحدود است مگر اینکه در اساسنامه به ترتیب دیگری در نظر گرفته شده باشد. مسئولیت و ضمانت شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود تا سقف میزان سرمایه است. در کشورهای خارجی برای امور بازرگانی و عمومی اکثرا شرکت با مسئولیت محدود ( LTD ) را انتخاب می کنند

در ادامه می توانید در اینجا مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را مشاهده نمایید

شرکت سهامی عام

برای ثبت این نوع شرکت حداقل شرکا در شرکت سهامی عام ۵ نفر است و همچنین حداقل سرمایه پانصد هزار تومان می باشد به طوری که  مسئولیت شرکا و یا اعضای هیات مدیره به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

 

شرکت سهامی خاص

حداقل شرکا در شرکت سهامی خاص ۳ نفر است.حداقل سرمایه صد هزار تومان  و حداقل هیات مدیره یا مدیران ۳ نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

 

شرکت دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری (خدمات) به درآمد و سود برسند که عموما برای ثبت شرکت دانش بنیان ، شرکت سهامی خاص مناسب تر است. اعضای شرکت دانش بنیان می بایست بدین گونه چیده شوند: حداقل دو نفر از اعضای هیئت مدیره باید مدرک کارشناسی ارشد به بالا و یا اختراعی ثبت شده داشته باشند و یا  عضو هیئت علمی دانشگاه باشند. یکی از مهمترین نکات مثبت این نوع  شرکت های  دانش بنیان معاف بودن از پرداخت مالیات ، عوارض و گمرک به مدت ۱۵ سال می باشد.

اهداف شرکت دانش بنیان بیشتر جذب و تبدیل ایده ها به محصول و مشاغل پایدار، تجاری سازی یافته های پژوهشی و تحقیقاتی، حمایت و هدایت در جهت سودآوری و تولید فناوری های برتر است.

شرکت تضامنی

شرکت های تضامنی  دارای حداقل شرکا به میزان ۲ نفر می باشد که جنبه مثبت آن این می باشد که حداقل سرمایه محدودیتی وجود نداردو همچنین حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکا نامحدود است و هر شریک مسئولیت کامل دارد.

 

شرکت نسبی

حداقل شرکا در شرکت نسبی ۲ نفر است.برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و  مسئولیت شرکا به نسبت سهم الشرکه هر شریک می باشد.

 

شرکت مختلط سهامی

در شرکت مختلط سهامی حداقل شرکا ۲ نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای سهامی به میزان مبلغ اسمی هر شریک می باشد.

 

شرکت مختلط غیر سهامی

در شرکت مختلط غیر سهامی حداقل شرکا ۲ نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای غیر سهامی به میزان سهم الشرکه می باشد.

 

شرکت تعاونی

حداقل شرکا در شرکت تعاونی ۷ نفر است.برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل هیات مدیره یا مدیران ۳ تا ۷ نفر و مسئولیت شرکا در صورت سهامی بودن به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار و در صورت غیر سهامی بودن با توجه به تراضی شرکا در اساسنامه می باشد.

حال که با انواع شرکت آشنا شدید کارشناسان ما آماده ارائه این خدمت به صورت کاملا حرفه ای می باشند پس هم اکنون با مشاوران ما در تماس باشید

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی

مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی

شرکت های تعاونی از جمله شرکت هایی می باشد…

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

سعی کرده ایم تا دراین مطلب مدارکی که برای…

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی عام

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی عام

از بانکداری و بیمه گرفته تا مدیریت ثروت و…

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

برای اینکه بتوانید شرکتی ثبت کنید که از نوع…

  با پویا پایش ، بهترین تیم مالی کار کنید

  درباره پویا پایش

  شرکت حسابداری پویا پایش رهیافت با کادری مجرب ، حرفه ای و متخصص در زمینه امور مالی و مالیاتی آماده همکاری با شرکت های صنعتی ، بازرگانی و پیمانکاری می باشد

  لینک های مفید

  عضویت در خبرنامه

  برای دریافت آخرین اخبار و مقالات ما ثبت نام کنید تا بتوانیم برای شما ارسال کنیم