preloader

ارائه کلیه گزارشات مورد نیاز مدیران

یکی دیگر از خدماتی که برای مدیران و مسئولان سازمان ها و کسب و کار ها  مهم می باشد انواع گزارش ها راجع به مجموعه های زیر دست و یا مباحث مالی و مالیاتی و حسابداری می باشد که معمولا تصمیمات خود را بر اساس گزارش هایی می گیرند که از قسمت ها و بخش های مختلف شرکت دریافت می نمایند.

نحوه تهیه و ارائه گزارش ها، بر اساس قضاوت ها، چگونگی عملیات،، میزان هزینه ها، خط مشی ها و … صورت می گیرد که در ادامه  به این موضوع می پردازیم

تنظیم گزارش های مدیران:

تهیه گزارش برای مدیران شرکت ها یکی از کار های مهم در هر بخش می باشد که بایستی در تهیه و تنظیم آنها از مرحله تصور و تفکر تا تدوین و انتقال مفاهیم، نهایت دقت و توجه را استفاده نمود.

در تمامی سازمان ها، گزارش و چگونگی تهیه آن یکی از مهم ترین اقداماتی می باشد که مورد نظر بخش برنامه ریزی قرار می گیرد زیرا این موضوع باعث اخذ تصمیمات درست و موثر در درون یک سیستم می شود.

در بسیاری از موارد دیده شده است که گزارش های غلط، جداول پی در پی، درج مطالب موازی و بی کیفیت بودن گزارش ها، باعث کاهش بازخورد و عدم نتیجه گیری و تصمیم درست شده است که یکی از عمده ترین مشکلات نظام برنامه ریزی هر سازمانی محسوب می گردد.

نکته: گزارش ها می توانند نقاط ضعف و قوت را به مدیران اطلاع دهند و زمینه ارزیابی میزان موفقیت در برنامه ها و اهداف سازمان را فراهم نمایند.

حسابداری شرکت ها

مفهوم گزارش:

گزارش به تهیه و تنظیم اطلاعاتی گفته می شود که درباره اقدامات و رویداد های سازمان صورت می گیرد که در نتیجه آن، مدیر می تواند تصمیمات دقیق تری را اخذ نماید.

 گزارش ها معمولا نوشتاری هستند اما در برخی موارد ممکن است به صورت گفتاری و یا صورت هایی مانند فیلم، عکس، اسلاید، لوح فشرده و … نیز تهیه و تدوین گردند.

یکی از مهم ترین اقداماتی که توسط کارمندان و پرسنل دستگاه ها صورت می گیرد، تسلیم گزارشات به بخش مدیریت می باشد زیرا نه تنها برای ارزیابی موقعیت و اخذ تصمیم، بلکه به منظور ارزیابی فعالیت های واحد گزارش دهنده نیز از آن استفاده می شود.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی

مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی

شرکت های تعاونی از جمله شرکت هایی می باشد…

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

سعی کرده ایم تا دراین مطلب مدارکی که برای…

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی عام

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی عام

از بانکداری و بیمه گرفته تا مدیریت ثروت و…

  با پویا پایش ، بهترین تیم مالی کار کنید

  درباره پویا پایش

  شرکت حسابداری پویا پایش رهیافت با کادری مجرب ، حرفه ای و متخصص در زمینه امور مالی و مالیاتی آماده همکاری با شرکت های صنعتی ، بازرگانی و پیمانکاری می باشد

  لینک های مفید

  عضویت در خبرنامه

  برای دریافت آخرین اخبار و مقالات ما ثبت نام کنید تا بتوانیم برای شما ارسال کنیم